Sadařský stromový balzám 300 g   (1143)

Stromový balzám 300g sadařský
Prodejní cena s DPH / ks
123,00 Kč
Balzám stromový 300g
Stromový balzám je určený pro ošetření a zacelení ran ovocných, okrasných a lesních dřevin po prořezu, prasknutí či okusu zvěří. Sadařský balzám je krémovitá hmota na bázi vodné disperze akrylátového kopolymeru (43 - 46%) a pasty železitohlinitého pigmentu (0,03 - 0,5%) určená na ochranu ran dřevin. Na rány při očkování a roubování lze použít pouze za podmínky, že při důkladném stažení ploch srůstu, nemůže mezi ně proniknout.

Stromový balzám vytvoří po zaschnutí elastický, omezeně prodyšný, nelepkavý film, odolávající působení povětrnosti. Ten chrání rány před nadměrným vysycháním, urychluje tvorbu kalusu a tím zacelení ran. Výrazně omezuje pronikání dřevokazných hub do rány.

Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte návod k použití a informace o přípravku.

Doporučené dávkování:
Sadařský balzám se aplikuje na začištěné poraněné plochy co nejdříve po jejich vzniku a to tak, že pomocí stěrky, štětečku nebo dřívkem nanesete rovnoměrnou vrstvu balzámu, kterou rozetřete a poté necháte zaschnout. Aplikaci přípravku lze provést při teplotě nad 0°C ve vrstvě zhruba 1 mm, která zaschne, v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu, během několika hodin. Ošetřovaný podklad může být i mírně vlhký. Čerstvě ošetřenou plochu je třeba do zaschnutí chránit před deštěm.

Obvykle zatíráme rány větší než 1 cm2. Je-li třeba, lze nános opakovat.

Při dodržení veškerých podmínek lze balzám použít celoročně.

Vždy se držte příbalového letáku.

Výhody použití přípravku:
- stromový balzám určený pro ošetření dřevin po řezu, popraskání nebo po jiném mechanickém poškození (okus, omrznutí)

- vhodný pro všechny druhy ovocných, okrasných i lesních dřevin

- bez ochranné lhůty

- přípravek po nanesení a ztuhnutí vytváří ochrannou vrstvu

- výrazně snižuje riziko napadení dřevin houbovými chorobami

- chrání dřeviny před výskytem hmyzích škůdců

- zabraňuje vysychání dřeva

- balzám zajišťuje snadnou aplikaci, má stabilní konzistenci a po aplikaci má dlouhodobou trvanlivost ve venkovním prostředí

Upozornění:
Foto u produktu slouží jako ilustrativní náhled. Postupujte vždy podle pokynů uvedených na obalu či přiloženém návodu. Termín dodání zboží Vám bude vždy po objednání upřesněn.
Dostupnost:
16 ks
Č.zboží:
1143
Název skupiny sortimentu: